Zastanawiasz się, jaki prezent ucieszyłby Twoje ośmioletnie dziecko? Pozwól, że damy Ci podpowiedź: książka! Będzie to wspaniały wybór, nie od dziś wiadomo, że książki bawią i uczą Można czytać je całą rodziną lub w samotności. Nie mają baterii, nigdy się nie rozładują, nigdy nie zawiodą. Jest to idealny Prezent dla 8 latka np. do kupienia online, który rozpoczyna swoją przygodę z literaturą. Przyjrzyjmy się najciekawszym pozycjom, dedykowanym tej grupie wiekowej, jakimi są: “Opowieści z Narnii”, “Baśniobór” oraz “Nowe przygody Mikołajka”.

Seria “Opowieści z Narnii” – C.S Lewis

Jest to światowej sławy bestseller, idealny, by rozpocząć swoją przygodę z fantastyką. Siedmiotomowy cykl rozpoczyna się książką “Lew, czarownica i stara szafa”, w której poznajemy czworo rodzeństwa – Łucję, Edmunda, Piotra i Zuzannę – którzy przenoszą się do tajemniczej krainy. W skutym lodem świecie czeka na nich pełno niezapomnianych przygód. Niestety, na ich drodze stoją również trudności oraz wielu nieprzyjaciół. Jaką rolę odegrają nasi bohaterowie? Czy są w stanie przeciwstawić się złu? “Opowieści z Narnii” są wartym uwagi pomysłem na prezent – od wielu lat przyciągają grono czytelników, a przekazywane w nich wartości są ponadczasowe.

Cykl “Baśniobór” – Brandon Mull

“Baśniobór” to interesująca pozycja współczesnego autora. Seria składa się z pięciu części, posiada również kontynuacje. Historia zaczyna się, gdy dwójka rodzeństwa, Kendra oraz Seth, przyjeżdżają na wakacje do dziadka. Okazuje się, że jest on strażnikiem magicznej krainy – Baśnioboru. Dzieci, łamiąc ustalone zasady, wypuszczają na wolność siły zła. Teraz muszą ponieść konsekwencje swoich czynów i stawić czoło nowym wyzwaniom. “Baśniobór” wciągnie każdego fana fantastyki, dzięki swojej niepowtarzalności.

“Nowe przygody Mikołajka” – René Goscinny

Klasyka! Wielu chłopców może odnaleźć cząstkę siebie w tej lekturze. W końcu Mikołajek i jego kumple to przeciętne dzieciaki, jednak sama książka jest nieprzeciętna! Pełna humoru, opowieści o przyjaźni, szkole i perypetiach młodych bohaterów. Dodatkowo została pięknie zilustrowana przez samego Jean-Jacques Sempé.
Jest to tylko krótka lista polecanych książek, które sprawdzą się jako prezent dla 8 latka. Twoje dziecko z pewnością odnajdzie coś dla siebie, gdyż świat książek jest bardzo obszerny. Czasem tylko potrzeba mu Twojej pomocy, jaką może być sprezentowanie pierwszej lektury…